Holdstart BUIF efterår 2021

Branderup Ungdom og Idrætsforening tilbyder i sæson 2021/22

OPSTART I UGE 38:

Mandag……………………. Tirsdag……………………
Onsdag…………………..
Torsdag………………….
Fredag…………..
  RUG Rytmisk Unge gymnaster

  1. – 6. kl.

Instruktør :

Nyah, Secille og Andrea

Kl. 16.00 – 17.00

Opstart i uge 38

Forældrebarn hold

Instruktør :

Anne W

Fra ½ år – 2 år

Kl. 16.00 – 16.45

Opstart uge 38

Mini springmix

5 år – 7 år ( 1 klasse )

Instruktør : Anne Louise

Hjælpere: Leah – Mette- Kristiane
Vianna og Magnus

Kl. 16.30 – 17.30

Opstart uge 38

Rumraketterne:  2 – 4 år

Instruktør :

Lise S, Sara P, Mette B, Maria B.

Hjælpere: Sabrina           Ida og Nicoline

Kl. 16.15 – 17.15

Opstart uge 38

Senior gymnastik 60 + m/k

Instruktør : Elsebeth Hørlyck

Kl. 10-11

Opstart i uge 40

Springmix

  1. kl. og op efter

Instruktør:
Torben,Heidi,Gitte,Rene
Jørn,Lars,Secilie og Andrea 

Kl. 17.00 – 18.00

Opstart uge 38

Krolf

Kl. 19.00 – 21- 00

Tovholder Pia og Eva

Opstart uge 39

Floorball børn

Instruktør : Anders Æbleø

Kl. 15.30 – 16.30

Opstart uge 43

Floorball Voksne

Kl. 17.30 – 18.15

Tovholder Anders Æbelø

Opstart uge 43

NYT TILBUD

RETRO MIX m/k

 8 gange med forskellige aktiviteter hver gang

Opstart i uge 38

Kl. 19 – 20

Badminton :

Kl. 18.00 – 22.00

Tovholder : Helle Aagaard

Opstart uge 38

Klub

Kl. 18.15 – 19.30

Tovholder Gitte

Opstart uge 40

Herrefræs

Instruktør : Erling og Hans

Kl. 19.30 – 20.30

Opstart uge 43

Branderup Fitness

Har åben kl. 6.00 – 22.00

Har åben mandag til søndag i hver uge

Spilleaften:

Dato meldes ud senere .

Nørkle cafe`:

Torsdag formiddag den 23. september kl. 9.30 -12.00

Torsdag aften den 30. september kl. 19.00 -21.30

 

Mandag : Young girl dance( 6. kl – 9 kl. )  v. Mai og Emma  kl. 17 – 1830

 Mandag :Fodbold : v. Jonas Schultz kl. 20. 00 – 22.00

Tirsdag : Glade spilopper ( 1 år – 4 år ) v. Anne Louise Hørlyck kl. 16.15 . 17.15

Onsdag : Senior fitness (Fitnesscenter)  kl. 9.00 – 10 .00 v. Helle Brade og Eva Schultz

Onsdag : Mini Springmix 5 år – 7 år ( 1. klasse ) kl. 16.00 – 17.00

Onsdag : Springmix kl. 17.00 – 18.30

Onsdag : Badminton v. Jonas Schultz kl. 18.30 – 22.00

Torsdag : Floorball for børn fra 1. kl. v. Eva Schultz og Anders Æbleø kl. 17.00 – 18.00

OPSTART I UGE 40 :

 Mandag : Glad Motion v. Cathrine Sørensen kl. 18.45 – 19.45

Tirsdag : Krolf kl. 19.00 – 21.00

Torsdag : Klub v. Gitte Boyschau kl. 18.00 – 19.30

OPSTART I UGE 43 :

Torsdag : Herrefræs v. Erling Hørlyck og Hans Lund kl. 19.30 – 20.30

Derudover har vi Branderup fitness der har åben hver dag fra kl. 06.00 – 22.00.

Der vil kommer spilleaften  opstart kommer senere.

Mvh Branderup ungdom og idrætsforening .

Printbar PDF fil til køleskabet eller opslagstavlen her